Asociace péče o seniory

Potřebuji pomoc

Podpora při péči o seniora v domácím prostředí

Při péči o seniora je důležité vědět jak si rozvrhnout síly, mít možnost se nechat zastoupit a především vědět, jak správně poskytovat vašemu seniorovi péči vzhledem k jeho aktuálnímu zdravotnímu stavu. Poskytujeme možnost odborného školení, včetně praktických cvičení.

 

Školení pořádaná Asociací péče o seniory

APEOS pořádá školení Základy péče o seniory SANATORY, která provází pečující z řad rodin i asistentů sociální péče průběhem péče 24/7.

Základy jsou rozrženy do devíti okruhů jejich znění je k dispozici  pro všechny zájemce na stránkách APEOS v sekci Pro pečující jako postupy péče o seniora.

Členům Asociace nabízíme možnost absolvovat výukové semináře (v současné situaci probíhají on-line). Členem APEOS se může stát kdokoliv prostřednictví Registru neformální péče. Po zaplacení členského příspěvku 600 Kč ročně má pak člen přístup zdarma ke všem kurzům, které APEOS pořádá.

 

Příspěvek na péči

Pokud se rozhodnete pečovat o svého blízkého doma, máte nárok na příspěvek na péči o seniora. Na školení se také dozvíte, jak správně zažídat o příspěvek na péči, jak žádat o jeho zvýšení, případně jak se odvolat při jeho nedostatečné výši.

Nemusíte se starat sami

O seniora se můžete starat sami nebo můžete o pomoc požídat někoho, komu důvěřujete.
Z příspěvku na péči můžete dávat odměnu osobě, kterou pověříte péčí o seniora. I pro vámi zvoleného pečovatele zajistíme školení.

Chci informace o školení

Chci zajistit péči v členských zařízeních APEOS

Seniorům a jejich rodinám, kteří hledají někoho, kdo by jim pomohl s každodenní péčí, doporučujeme na naše členská zařízení, která jsou po celé ČR a přijímají nové členy, pokud mají volnou kapacitu.

Chci si vybrat zařízení


Mohlo by vás zajímat

Maminka dostává demenci / Alzheimera

Stupeň závislosti II-III

Maminka má úraz a končí v LDN

Stupeň závislosti IV

Kdy je dobré zažádat o příspěvek na péči

Proč se někdy hodí mít zažádáno, i když si myslíte, že to nepotřebujete

Spolek pro seniory

řešení, jak nebýt na stará kolena sám

Pomoc pro seniory

Jak pomoci tatínkovi, který si myslí, že i v osmdesáti zvládne všechno sám