Asociace péče o seniory

Potřebuji pomoc

Chci zajistit péči v členských zařízeních APEOS

Seniorům a jejich rodinám, kteří hledají někoho, kdo by jim pomohl s každodenní péčí, doporučujeme na naše členská zařízení, která jsou po celé ČR a přijímají nové členy, pokud mají volnou kapacitu.

Vybrat zařízení

Chci být vyškolen a starat se o seniora sám

Pokud se rozhodnete pečovat o svého příbuzného u sebe (nebo u něj) doma, máte nárok na příspěvek na péči a další dávky ze sociálního systému.

Abyste dokázali tuto roli zvládnout, budete ale potřebovat mnohem víc než peníze. Je důležité vědět jak si rozvrhnout síly, mít možnost se nechat zastoupit a především vědět, jak správně poskytovat vašemu seniorovi péči vzhledem k jeho aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Takovou podporu vám může nabídnout Asociace péče o seniory, pokud se rozhodnete stát členem a absolvovat školení standardů péče. Tyto standardy jsou vám k dispozici na našem webu tady.

V blogu zaměřením na podporu neformálních pečovatelů na našich stránkách také najdete informace o péči, komunikaci s úřady, sociálním zabezpečení pro pečovatele a další rady a tipy pro vaši novou životní etapu jako pečovatele. Dozvíte se zde také to, jak se po ukončení vaší mise vrátit zpátky do práce, případně, kam se obrátit, když už doma péči nezvládáte.

Chci na školení


Mohlo by vás zajímat

Spolek pro seniory

řešení, jak nebýt na stará kolena sám

Pomoc pro seniory

Jak pomoci tatínkovi, který si myslí, že i v osmdesáti zvládne všechno sám